Wycena mieszkania i lokalu

Wycena mieszkania i lokalu – oferta

Oszacowanie ceny nieruchomości to proces, który wymaga wiedzy i doświadczenia. Na wartość obiektu wpływa wiele czynników, które należy odpowiednio przeanalizować. Cena lokalu zależy zarówno od mankamentów, które wpływają na zmniejszanie wartości, jak i aspektów, które zwiększają komfort mieszkaniowy lub użytkowy, a tym samym poprawiają wartość nieruchomości. Jeżeli interesuje Państwa profesjonalna wycena mieszkania lub lokalu, zapraszamy do naszej siedziby.

Oferujemy swoje usługi na terenie Krakowa i okolic. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami. Wycenimy obiekty użytkowe i mieszkania.

Wycena mieszkania i lokalu - przykładowe lokale

Kiedy potrzebna jest wycena lokalu?

Oszacowanie dokładnej wartości lokalu, bez względu na fakt, czy jest to wycena mieszkania, czy też obiektu użytkowego, może być konieczna w kilku przypadkach. Najczęstszą sytuacją jest chęć dokonania sprzedaży lub wymiany nieruchomości na inną, zazwyczaj większą. Wycena mieszkania lub lokalu użytkowego będzie także konieczna przy potrzebie złożenia zeznania majątkowego lub w celach podatkowych.

Jak przebiega profesjonalna wycena?

Profesjonalny rzeczoznawca nieruchomości wykorzystuje w swojej pracy kilka metod składających się na rzetelne oszacowanie wartości nieruchomości. Najprostszym sposobem jest technika porównawcza. Nie jest to jednak wyczerpująca metoda. Przy precyzyjnej wycenie mieszkania , której efekty mają możliwie najbardziej realnie oddawać wartość obiektu, należy wykorzystać specjalistyczne techniki, które uwzględniają indywidualne walory danego lokalu . Najbardziej znaczące jest tu przeprowadzenie analizy i oceny części składowych szacowanego obiektu. Chodzi tu przede wszystkim o stan danych komponentów. Oczywiste jest, że nowe instalacje zwiększają wartość obiektu, podobnie jak odświeżone i wyremontowane wnętrza.

Każdy szczegół ma znaczenie i może wpłynąć na wartość mieszkania. Ustalenie rangi wszelkich części składowych wymaga dokonania obliczeń polegających na pomniejszeniu kosztu odtworzenia danej części składowej o koszt zużycia. Należy wziąć pod uwagę także ewentualny dochód, jaki można uzyskać z wynajmu lokalu. Aspekt ten ma duży wpływ na wartość końcową nieruchomości. Istotna jest również sytuacja panująca na rynku, w której idealnie orientuje się profesjonalny agent.

Indywidualne podejście

To, co wyróżnia naszych agentów dokonujących wyceny Państwa lokalu, to indywidualne podejście, które pozwala w możliwie najbardziej rzetelnym stopniu określić wartość Państwa lokalu.

Nasi pracownicy nie stosują utartych schematów podczas dokonywania wyceny. Każdy lokal rozpatrywany jest oddzielnie, a agenci dokonują szczegółowej analizy jego walorów. Służymy także podpowiedziami, które w niektórych przypadkach pomogą podwyższyć wartość Państwa lokalu, co jest niezwykle istotne w przypadku zamiaru sprzedaży nieruchomości.

Nierzadko, pewne drobnostki zaniżają wartość lokalu, ich usunięcie (czy to będzie praca remontowa, odświeżająca czy wymiana) może jednak przyczynić się do poprawienia rangi mieszkania, a tym samym zwiększenia wartości nieruchomości w stopniu przewyższającym koszt renowacji. Nasi pracownicy nie tylko wycenią, ale podpowiedzą Państwu w jaki sposób podwyższyć atrakcyjność swojej nieruchomości.

Wycena lokalu i mieszkania – na czym polega usługa?

W ramach usługi z kategorii wycena mieszkania Kraków i okoliczne miejscowości zyskują możliwość profesjonalnego oszacowania wartości lokalu. Taka wycena uwzględnienia szereg czynników, które mogłyby w innej sytuacji umknąć uwadze właściciela. Wyceny dokonuje się zazwyczaj w sytuacji sprzedaży mieszkania, zamiany na inną nieruchomość lub składania zeznania majątkowego. Od jej dokładności zależą korzystne warunki umowy sprzedaży. Otrzymanie operatu szacunkowego nieruchomości to ważny etap ubiegania się o kredyt hipoteczny. Bank, zabezpieczając swoje interesy wpisem do hipoteki, musi poznać dokładną wartość mieszkania, które ma zostać obciążone hipoteką. Poznanie wad i zalet wybranej nieruchomości oraz ich przetłumaczenie na język finansowy wymaga wiedzy praktycznej o rynku nieruchomości, dlatego skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy ma tutaj duży sens. Wraz z wyceną rzeczoznawca informuje klienta o czynnikach, które wpływają na końcową wartość danego lokalu/mieszkania. Ma to kluczowe znaczenie dla skutecznych negocjacji cenowych, pozwalając na dobre argumentowanie swojego punktu widzenia. Nie wszystkie mankamenty nieruchomości widoczne są na tzw. pierwszy rzut oka. Nasi rzeczoznawcy dokonali analizy setek nieruchomości, dlatego doskonale wiedzą, na co zwracać szczególną uwagę w procesie wyceny.

czytaj więcej

Jak wygląda proces wyceny mieszkania?

Decydując się na samodzielną wycenę lokalu/mieszkania, koncentrujemy się przede wszystkim na metodzie znanej jako analiza porównawcza. Dokonujemy porównania podobnych ofert i na tej podstawie ustalamy średnią cenę, po której daną nieruchomość należy sprzedać. Jednak ograniczenie się wyłącznie do ofert niesie ze sobą spore ryzyko pomyłki, która może skutkować błędną interpretacją faktycznej wartości. Rzeczoznawca dysponuje informacjami o faktycznych cenach pochodzące z aktów notarialnych za jakie zostały dane nieruchomości sprzedane. Usługę, jaką jest wycena lokalu Kraków od dawna przyjął za stały element transakcji na nieruchomościach. W grę wchodzą tu bardzo wysokie kwoty, dlatego tak istotne staje się poznanie fundamentów cenowych przed podpisaniem umowy.

W biurze majątkowym Kalbarczyk prowadzimy szczegółową wycenę, uwzględniającą elementy składowe mieszkania i jego indywidualne walory. Stan wyposażenia wnętrza ma tutaj kluczowe znaczenie, gdyż może generować znaczące odchylenia od średnich cen rynkowych. Każdej części składowej lokalu poświęcamy należytą uwagę, prowadząc wycenę od szczegółu do ogółu. Bierzemy pod uwagę aktualną sytuację gospodarczą na rynku nieruchomości, mając solidne zaplecze analityczne i wiedzę o kształtowaniu się cen w długim terminie.

Profesjonalna wycena rzeczoznawcy

Naszą profesjonalną wycenę lokalu Kraków, zarówno mieszkania jak i lokalu użytkowego można posłużyć się do spraw związanych z kredytem hipotecznym, podziałem majątku, sprawami podatkowymi oraz sądowymi. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób prywatnych, jak i banków, przedsiębiorstw czy urzędów miast i gmin. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, mając na uwadze różne potrzeby i odmienną specyfikę dla danej nieruchomości. Uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego nadane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju stanowią gwarancję kompetencji i rzetelności. Wpis na listę Związku Banków Polskich uprawnia do sporządzania operatów szacunkowych dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności. Szerokie spektrum grup docelowych, ogromne doświadczenie i indywidualne podejście do każdego klienta gwarantują nam ciągły napływ pozytywnych opinii i rekomendacji, które są najlepszą motywacją do dalszej pracy.

Wyceny mieszkań w Krakowie i okolicach prowadzone są z niezwykłą starannością. Nie ograniczamy się wyłącznie do stwierdzenia stanu faktycznego i przedstawienia suchych kalkulacji finansowych. Bardzo często służymy fachową pomocą i poradą, jak zwiększyć wartość lokalu poprzez wyeliminowanie niedociągnięć, które znacząco wpływają na cenę. W niektórych przypadkach wykonanie prostego remontu lub poprawek estetycznych staje się zasadnym posunięciem. Znając od podszewki mechanizmy kształtowania się cen nieruchomości, jesteśmy w stanie wskazać klientowi prostą drogę do większych korzyści majątkowych. Wycenę mieszkania w Krakowie i okolicach prowadzimy w dogodnym dla klienta terminie. W celu umówienia spotkania zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Zapraszamy także do zapoznania się z tematyką z zakresu:

Zapraszam do kontaktu – Kalbarczyk Rzeczoznawcy Kraków

Tel. 505-571-866