Wyceny majątkowe Kraków

Wycena majątku ma na celu możliwie najprecyzyjniejsze ustalenie wartości danego przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie w wielu różnych sytuacjach. Najczęstszymi jest chęć sprzedaży własnego biznesu innemu podmiotowi rynkowemu lub przygotowywanie się firmy do likwidacji. W kwestii takiej, jak wycena majątku Kraków oraz Wieliczka są miastami, których mieszkańcy mogą liczyć na profesjonalną pomoc. Nasze Biuro Wycen Majątkowych z przyjemnością podejmie się określenia wartości części składowych majątku tj. nieruchomości, jak i ruchomości.

Majątek może składać się z wielu różnego rodzaju przedmiotów, gruntów, czy lokali. O ile w przypadku standardowych dóbr jego wycena jest dość prosta, to już w przypadku mieszkań, domów lub działek sytuacja bardziej się komplikuje. Dzieje się tak, ponieważ na wartość nieruchomości wpływa dużo więcej czynników, niż np. przy wycenie samochodu. Poniżej przestawiamy najbardziej kluczowe aspekty nieruchomości, które determinują jej cenę.

Gdzie znajduje się nasza nieruchomość? – okolica ma znaczenie

Otoczenie to zazwyczaj pierwsza kwestia, która jest brana pod uwagę przy wycenie. Czynniki lokalizacyjne takie jak: bliskość szkół i przedszkoli, przystanek komunikacji miejskiej, przychodnia w okolicy, a także tereny zielone i sklepy znacząco podnoszą wartość nieruchomości. Wynika to z prostego powodu – większość z nas chce mieć wszystko pod ręką, bez konieczności pokonywania codziennie długich dystansów. Na cenę nieruchomości wpływa też plan zagospodarowania terenu i opinia o okolicy. Oczywiście dobre lub złe położenie nieruchomości może być rozpatrywane na kilku płaszczyznach, np. w przypadku działek brak zabudowań może być zaletą, gdy chcemy sprzedać ją pod agroturystykę.

Rodzaj zabudowy i stan nieruchomości

Kamienica, inwestycja deweloperska, plomba, a może dom z drewna? Wszystkie wymienione rodzaje zabudowy mają wpływ na wartość nieruchomości. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku gruntów – jego klasa, uzbrojenie lub nie, a także rodzaj drogi dojazdowej, ma bardzo duże znaczenie przy wycenie. Warto zwrócić też uwagę na historię nieruchomości oraz rok budowy, stan faktyczny i wyposażenie. Lokale świeżo wyremontowane, z nowym sprzętem AGD i RTV, czy meblami są droższe niż nieruchomości wymagające odświeżenia lub generalnych zmian. Nie bez znaczenia będzie też ocieplenie budynku, obecność windy, czy dostosowanie lokali do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inne ważne czynniki

Kolejnymi mniej oczywistymi aspektami branymi pod uwagę przy wycenie nieruchomości są problematyczni sąsiedzi, dostęp do ścieżek rowerowych, czy duży parking (podziemny lub naziemny). Powinniśmy także spróbować sklasyfikować okolicę pod kątem potencjalnego nabywcy – bliskość uczelni wyższych lub klubów, będzie bardziej atrakcyjna dla studentów i młodych ludzi niż dla małżeństw z małymi dziećmi. Z kolei właściciele zwierząt będą bardzo zadowoleni z parków i tras spacerowych. Wartość lokalu podnoszą też komórki lokatorskie, piwnice i rowerownie znajdujące się w budynku.

Co obniża wartość?

Wiedząc co wpływa i co podnosi cenę nieruchomości, warto skupić się też na potencjalnych minusach. Największym problem większości nowych inwestycji deweloperskich jest ich usytuowanie na obrzeżach miast, przez co nie mogą pochwalić się dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Innym czynnikiem obniżającym wartość będzie sąsiedztwo dużych zakładów przemysłowych, które mogą emitować hałas, zanieczyszczenia lub nieprzyjemne zapachy.

Profesjonalna wycena majątku w Małopolsce

Przy każdym zleceniu liczy się rzetelność oraz wiarygodność biura, które przeprowadza wycenę majątku w Krakowie, Wieliczce, jak i całym województwie Małopolskim. Dlatego warto zaufać profesjonalistom. Nasze biuro stosuje się do standardów zawodowych oraz przepisów prawa. To najlepsza gwarancja otrzymania kompetentnej pomocy w oszacowaniu wartości nieruchomości.

Jeśli interesuje Państwa rzetelna wycena nieruchomości Wieliczka oraz Kraków, a także całe województwo małopolskie są terenami, gdzie można skorzystać z naszych usług w tym zakresie. Serdecznie zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Podczas rozmowy odpowiemy na każde Państwa pytanie.