Wycena domu i działki

Wycena działki i domu – oferta

Wycena działki i wycena domu – od czego zależy cena nieruchomości?

Sprzedaż bądź kupno działki, domu czy mieszkania to bardzo trudna decyzja. Przede wszystkim ze względu na wysokie ceny nieruchomości. Osoby chcące dokonać zakupu często nie są pewne, czy dana nieruchomość jest warta swej ceny. W takich sytuacjach, warto skorzystać z porady profesjonalnego rzeczoznawca nieruchomości w zakresie wyceny domu bądź działki. Zapraszamy do naszego biura w Krakowie.

Wycena działki i domu - przykładowy dom

Od czego zależy wartość nieruchomości?

Wartość danej nieruchomości to najbardziej prawdopodobna cena, którą można osiągnąć na rynku w danym momencie. Wpływ na nią ma wiele czynników. Głównym czynnikiem jest jej rodzaj. Wycena domu będzie różniła się czynnikami wpływającymi na cenę niż wycena mieszkania.

W przypadku nieruchomości w postaci domu, atrybutami wpływającymi na cenę są m. in.:

  • – powierzchnia domu,
  • – ilość pomieszczeń,
  • – powierzchnia oraz rodzaj działki,
  • – odległość od centrum bądź dużego miasta.

W przypadku mieszkania takich czynników jest mniej, chociaż można wyróżnić dużą część wspólną. Takie atrybuty jak powierzchnia oraz ilość pomieszczeń będą brane pod uwagę bez względu na to czy podmiotem jest dom, czy mieszkanie. Ponadto, w przypadku mieszkania, istotna jest również wysokość czynszu, czy razem z nieruchomością dostępny jest garaż, schowek, bądź piwnica. W przypadku wyceny mieszkania równie istotne jest położenie w mieście oraz opinia osiedla, na którym dane mieszkanie się znajduje.

Wycena działki w pewien sposób różni się od wyceny nieruchomości takich jak dom czy mieszkanie, ale i tutaj można znaleźć część wspólną każdej nieruchomości. Mowa oczywiście o atrakcyjnym położeniu. W przypadku inwestycji w formie hal produkcyjnych, magazynów czy centrum logistycznych bardzo duży wpływ na wartość działki będzie miało bliska odległość do autostrady. Ponadto, w przypadku działki istotny wpływ na jej wartość ma rodzaj działki. Działki budowlane będą miały wyższą cenę niż działki rolne o tej samej powierzchni.

Nie dać się oszukać

Decyzja o zakupie nieruchomości w jakiejkolwiek formie powinna być mocno przemyślana. Jest to decyzja niosąca ze sobą bardzo duże nakłady finansowe, często w formie kredytu, który następnie należy spłacać przez długie lata. Niestety, w tej branży, tak jak w wielu innych, działają osoby, dla których liczy się czysty zysk osiągnięty wszelkimi dostępnymi środkami. Wielu handlarzy sprzedaje działki czy mieszkania w cenie nieadekwatnej do rzeczywistej wartości nieruchomości. Osoby zainteresowane zakupem działki powinny zainteresować się jej księgą wieczystą oraz stanem prawny, by nie okazało się, że atrakcyjna cena działki jest spowodowana nieuregulowanymi kwestiami prawnymi.

Chcąc mieć pewność, iż wycena działki lub domu jest adekwatna do jej wszelkich atrybutów, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma oferuje Państwu usługi z zakresu wyceny nieruchomości. Pomoc specjalistów w tej branży pomoże Państwu podjąć dobrą decyzję w kwestii zakupu nieruchomości. Nasza firma zachęcą do współpracy zarówno przedsiębiorców jak i osoby fizyczne. Naszą lokalizacją jest Kraków przez to nasza oferta jest skierowana przede wszystkich do interesantów z tego rejonu.

Profesjonalna wycena działki Kraków i Wieliczka

Zajmujemy się profesjonalną wyceną działek, domów oraz innych nieruchomości od wielu lat. Przez ten czas zdobyliśmy szerokie grono zadowolonych klientów. Posiadamy niezbędne certyfikaty zezwalające na świadczenie przez nas usług. Dysponujemy uprawnieniami rzeczoznawcy majątkowego nadanymi przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Nasi specjaliści są wpisani na „listę bankową” przez Związek Banków Polskich, co sprawia, że posiadamy uprawnienia do sporządzania operatów szacunkowych dla potrzeb zabezpieczenia wierzytelności (tj. kredytów). Nasze bogate doświadczenie i wysokie kwalifikacje stanowią gwarancję najwyższej jakości prac.

Ofertę kierujemy do osób fizycznych i prawnych. Wykonujemy wyceny działek w Krakowie, Wieliczce oraz całym województwie małopolskim dla prywatnych Klientów, przedsiębiorstw, banków, urzędów miast i gmin oraz innych instytucji. Realizujemy operaty każdego rodzaju nieruchomości, również wyceny uważane za trudne i wymagające.

Wszystkie operaty szacunkowe wykonujemy zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oraz Standardami Zawodowymi Rzeczoznawców Majątkowych Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Jeśli interesuje Państwa profesjonalna wycena domu, Wieliczka, Kraków lub całe województwo małopolskie, zapraszamy do kontaktu. Gwarantujemy fachowe i terminowe wykonanie każdej usługi.

czytaj więcej

Wycena domu Kraków, Wieliczka i okolice – niezbędne dokumenty

Kompleksowa wycena działki (Wieliczka, Kraków bądź w okolicznych miejscowościach) lub domu obejmuje nie tylko obejrzenie danej nieruchomości, ale również dokładne przeanalizowanie jej dokumentów. Konieczne jest także szczegółowe zaznajomienie się z jej stanem prawnym. Dlatego do fachowego wykonania wyceny domu w Krakowie potrzebujemy konkretne dokumenty dotyczące danego obiektu.

W przypadku wyceny domu w Wieliczce albo Krakowie należy dostarczyć:

– wypis z rejestru gruntów,
– dokument potwierdzający prawa własnościowe (np. akt notarialny),
– pozwolenie na użytkowanie lub potwierdzenie zgłoszenia obiektu do użytkowania,
– mapę ewidencyjną z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo decyzję o warunkach zabudowy,
– odpis z księgi wieczystej,
– ewentualnie kopię umowy przedwstępnej.

Właściciele domów mieszkalnych będących w budowie powinni natomiast dostarczyć, poza wymienionymi dokumentami, również fragment projektu technicznego z parametrami technicznymi obiektu. Do wyceny działki niezabudowanej konieczne jest dostarczenie mapy ewidencyjnej lub zasadniczej. Pozostałe dokumenty są takie same, jak w przypadku operatu szacunkowego domu. Nasi eksperci zawsze dokładnie informują klienta przed spotkaniem, jakich dokumentów potrzebują do przeprowadzenia profesjonalnej wyceny domu w Wieliczce, Krakowie bądź okolicach województwa małopolskiego`. Co istotne, wszystkie dokumenty muszą być aktualne.

Wycena działki w Krakowie lub Wieliczce krok po kroku

Wycenę działki budowlanej sporządzamy w formie operatu szacunkowego i przeprowadzamy ją metodą porównawczą na podstawie możliwych do weryfikacji danych. Ważność sporządzonego dokumentu wynosi 12 miesięcy. Do wykonania operatu rzeczoznawca majątkowy wymaga niezbędnych, wymienionych we wcześniejszym punkcie, dokumentów. Ponadto Klient może dostarczyć również wykaz zmian gruntowych oraz projekt podziału działki, ale nie są one obowiązkowe. Specjalista osobiście ogląda działkę, weryfikując dane topograficzne.

Wyceniając grunt, rzeczoznawca bierze pod uwagę kilka czynników. Do najważniejszych należą przeznaczenie, lokalizacja, uwarunkowania techniczne oraz powierzchnia terenu. Istotne są też skomunikowanie terenu z drogami dojazdowymi, uzbrojenie działki w media, ukształtowanie obszaru oraz obecność przyłączy.

Ekspert dokonuje kompleksowej analizy rynku nieruchomości, oceny ryzyka oraz relacji popytu i podaży. Do wyceny dołącza obliczenia oraz opis wybranej metodologii, jak również dokumentacją zdjęciową. Fotografie wykonuje rzeczoznawca samodzielnie podczas oględzin działki.

Zapraszamy do skorzystania z wyceny nieruchomości oferowanej przez naszą firmę.

Wycena działki i domu w firmie Kalbarczyk Rzeczoznawcy Kraków

Tel. 505-571-866