Wycena mieszkania i lokalu

Wycena mieszkania i lokalu – oferta

Oszacowanie ceny nieruchomości to proces, który wymaga wiedzy i doświadczenia. Na wartość obiektu wpływa wiele czynników, które należy odpowiednio przeanalizować. Cena lokalu zależy zarówno od mankamentów, które wpływają na zmniejszanie wartości, jak i aspektów, które zwiększają komfort mieszkaniowy lub użytkowy, a tym samym poprawiają wartość nieruchomości. Jeżeli interesuje Państwa profesjonalna wycena mieszkania lub lokalu, zapraszamy do naszej siedziby.

Oferujemy swoje usługi na terenie Krakowa i okolic. Współpracujemy zarówno z osobami prywatnymi, jak i firmami. Wycenimy obiekty użytkowe i mieszkania.

Wycena mieszkania i lokalu - przykładowe lokale

Kiedy potrzebna jest wycena lokalu?

Oszacowanie dokładnej wartości lokalu, bez względu na fakt, czy jest to wycena mieszkania, czy też obiektu użytkowego, może być konieczna w kilku przypadkach. Najczęstszą sytuacją jest chęć dokonania sprzedaży lub wymiany nieruchomości na inną, zazwyczaj większą. Wycena mieszkania lub lokalu użytkowego będzie także konieczna przy potrzebie złożenia zeznania majątkowego lub w celach podatkowych.

Jak przebiega profesjonalna wycena?

Profesjonalny rzeczoznawca nieruchomości wykorzystuje w swojej pracy kilka metod składających się na rzetelne oszacowanie wartości nieruchomości. Najprostszym sposobem jest technika porównawcza. Nie jest to jednak wyczerpująca metoda. Przy precyzyjnej wycenie mieszkania , której efekty mają możliwie najbardziej realnie oddawać wartość obiektu, należy wykorzystać specjalistyczne techniki, które uwzględniają indywidualne walory danego lokalu . Najbardziej znaczące jest tu przeprowadzenie analizy i oceny części składowych szacowanego obiektu. Chodzi tu przede wszystkim o stan danych komponentów. Oczywiste jest, że nowe instalacje zwiększają wartość obiektu, podobnie jak odświeżone i wyremontowane wnętrza.

Każdy szczegół ma znaczenie i może wpłynąć na wartość mieszkania. Ustalenie rangi wszelkich części składowych wymaga dokonania obliczeń polegających na pomniejszeniu kosztu odtworzenia danej części składowej o koszt zużycia. Należy wziąć pod uwagę także ewentualny dochód, jaki można uzyskać z wynajmu lokalu. Aspekt ten ma duży wpływ na wartość końcową nieruchomości. Istotna jest również sytuacja panująca na rynku, w której idealnie orientuje się profesjonalny agent.

Indywidualne podejście

To, co wyróżnia naszych agentów dokonujących wyceny Państwa lokalu, to indywidualne podejście, które pozwala w możliwie najbardziej rzetelnym stopniu określić wartość Państwa lokalu.

Nasi pracownicy nie stosują utartych schematów podczas dokonywania wyceny. Każdy lokal rozpatrywany jest oddzielnie, a agenci dokonują szczegółowej analizy jego walorów. Służymy także podpowiedziami, które w niektórych przypadkach pomogą podwyższyć wartość Państwa lokalu, co jest niezwykle istotne w przypadku zamiaru sprzedaży nieruchomości.

Nierzadko, pewne drobnostki zaniżają wartość lokalu, ich usunięcie (czy to będzie praca remontowa, odświeżająca czy wymiana) może jednak przyczynić się do poprawienia rangi mieszkania, a tym samym zwiększenia wartości nieruchomości w stopniu przewyższającym koszt renowacji. Nasi pracownicy nie tylko wycenią, ale podpowiedzą Państwu w jaki sposób podwyższyć atrakcyjność swojej nieruchomości.

Zapraszamy także do zapoznania się z tematyką z zakresu:

 

Zapraszam do kontaktu – Kalbarczyk Rzeczoznawcy Kraków

Tel. 505-571-866