Wycena działki i domu

Wycena działki i domu – oferta

Wycena działki i wycena domu – od czego zależy cena nieruchomości?

Sprzedaż bądź kupno działki, domu czy mieszkania to bardzo trudna decyzja. Przede wszystkim ze względu na wysokie ceny nieruchomości. Osoby chcące dokonać zakupu często nie są pewne, czy dana nieruchomość jest warta swej ceny. W takich sytuacjach, warto skorzystać z porady profesjonalnego rzeczoznawca nieruchomości w zakresie wyceny domu bądź działki. Zapraszamy do naszego biura w Krakowie.

Wycena działki i domu - przykładowy dom

 

Od czego zależy wartość nieruchomości?

Wartość danej nieruchomości to najbardziej prawdopodobna cena, którą można osiągnąć na rynku w danym momencie. Wpływ na nią ma wiele czynników. Głównym czynnikiem jest jej rodzaj. Wycena domu będzie różniła się czynnikami wpływającymi na cenę niż wycena mieszkania.

W przypadku nieruchomości w postaci domu, atrybutami wpływającymi na cenę są m. in.:

  • – powierzchnia domu,
  • – ilość pomieszczeń,
  • – powierzchnia oraz rodzaj działki,
  • – odległość od centrum bądź dużego miasta.

 

W przypadku mieszkania takich czynników jest mniej, chociaż można wyróżnić dużą część wspólną. Takie atrybuty jak powierzchnia oraz ilość pomieszczeń będą brane pod uwagę bez względu na to czy podmiotem jest dom, czy mieszkanie. Ponadto, w przypadku mieszkania, istotna jest również wysokość czynszu, czy razem z nieruchomością dostępny jest garaż, schowek, bądź piwnica. W przypadku wyceny mieszkania równie istotne jest położenie w mieście oraz opinia osiedla, na którym dane mieszkanie się znajduje.

Wycena działki w pewien sposób różni się od wyceny nieruchomości takich jak dom czy mieszkanie, ale i tutaj można znaleźć część wspólną każdej nieruchomości. Mowa oczywiście o atrakcyjnym położeniu. W przypadku inwestycji w formie hal produkcyjnych, magazynów czy centrum logistycznych bardzo duży wpływ na wartość działki będzie miało bliska odległość do autostrady. Ponadto, w przypadku działki istotny wpływ na jej wartość ma rodzaj działki. Działki budowlane będą miały wyższą cenę niż działki rolne o tej samej powierzchni.

Nie dać się oszukać

Decyzja o zakupie nieruchomości w jakiejkolwiek formie powinna być mocno przemyślana. Jest to decyzja niosąca ze sobą bardzo duże nakłady finansowe, często w formie kredytu, który następnie należy spłacać przez długie lata. Niestety, w tej branży, tak jak w wielu innych, działają osoby, dla których liczy się czysty zysk osiągnięty wszelkimi dostępnymi środkami. Wielu handlarzy sprzedaje działki czy mieszkania w cenie nieadekwatnej do rzeczywistej wartości nieruchomości. Osoby zainteresowane zakupem działki powinny zainteresować się jej księgą wieczystą oraz stanem prawny, by nie okazało się, że atrakcyjna cena działki jest spowodowana nieuregulowanymi kwestiami prawnymi.

Chcąc mieć pewność, iż wycena działki lub domu jest adekwatna do jej wszelkich atrybutów, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma oferuje Państwu usługi z zakresu wyceny nieruchomości. Pomoc specjalistów w tej branży pomoże Państwu podjąć dobrą decyzję w kwestii zakupu nieruchomości. Nasza firma zachęcą do współpracy zarówno przedsiębiorców jak i osoby fizyczne. Naszą lokalizacją jest Kraków przez to nasza oferta jest skierowana przede wszystkich do interesantów z tego rejonu.

Zapraszamy do skorzystania z wyceny nieruchomości oferowanej przez naszą firmę.

Wycena działki i domu w firmie Kalbarczyk Rzeczoznawcy Kraków

Tel. 505-571-866